poniedziałek, Czerwiec 01, 2020
Bez kategorii

Magia makrofotografii

Jak stworzyć zdjęcie obiektu z bardzo bliskiej odległości, które będzie posiadało multum blików oraz innych efektów? Przy użyciu dzisiejszego sprzętu nie jest to trudne, ale sztuką jest wykonanie fotografii innej niż wszystkie. Makrofotografia to wiedza, która jednak wymaga sporych umiejętności technicznych. Jak stworzyć takie dzieło? Czego należy użyć?

W poszukiwaniu źródła inspiracji

Tak naprawdę, w makrofotografii każdy przedmiot może odegrać istotną rolę. To niekończące się źródło inspiracji oraz godnych ujęć, jakie może dla nas wykonać każdy aparat fotograficzny Nikon. Najczęstszym kierunkiem obieranym w tej dziedzinie jest motyw kwiatowy. To najprostszy obiekt do sfotografowania, ponieważ nigdy nam się nie poruszy, chyba, że zmagamy się z trudnymi warunkami atmosferycznymi w postaci porywistego wiatru. Kluczem do sukcesu jest takie ustawienia się względem światła, aby osiągnąć najbardziej satysfakcjonujący efekt.

Zadbaj o tło

Szczególnie ważnym elementem w makrofotografii jest wybranie odpowiednich warunków. Istotna jest pora dnia oraz miejsce, w którym będziemy wykonywać zdjęcia. Warto pamiętać, że całkowicie inny charakter fotografii uzyskamy w cieniu czy też późnym popołudniem. Poza tym każda zmiana obiektu sprawi, że aparat fotograficzny Nikon wykona całkowicie inne zdjęcie. Sztuką jest uchwycenie ostrości, które pozwoli na to, aby obiekt był ostry i wyrazisty. Oczywiście, należy korzystać z obiektywów makro, ponieważ to one dadzą możliwość maksymalnego zbliżenia się do obiektu oraz odwzorowania skali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top