poniedziałek, Czerwiec 01, 2020
aparaty Nikon fotografia produktowej

Jak wykonać retusz fotografii produktowej?

Wykonywanie zdjęć produktów ma na celu wyeksponowanie jego cech, tak aby doprowadziło to do zwiększenia sprzedaży danego towaru. Jednak dokonywanie retuszu takich przedmiotów nie należy do najłatwiejszych. Skupienie się na kontraście, jasności, nasyceniu scen czy też innych sprawach wymaga dużej cierpliwości oraz poświęconego czasu ze strony twórcy.

Jak wycinać przedmiot?

Dobrym sposobem na to jest użycie Pen Tool w dobrze znanych programach Photoshop lub Illustrator. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mieć pewność, że krawędzie są ostre, a sama maska nie będzie wymagała poprawek. Kluczem jest poprawne postawienie pierwszego punktu na krawędzi przedmiotu. Ustalając kierunek ścieżki będziemy mogli wycinać kolejne elementy. Klikając ponownie na punkt początkowy zamykamy cały proces. Zwieńczeniem zabiegu jest naniesienie efektów, jak np. rozmycie gaussowskie, zaszumienie. Wykorzystanie tych efektów umożliwiają też aplikacje, które dołączone są do takiego sprzętu jak np. aparaty Nikon.

Dodaj cień

Dochodzi do sytuacji, kiedy to musimy wyciąć przedmiot z tła, co zmusza nas do dodania cienia osobno. Bezpośrednio po przemaskowaniu tła należy użyć maski i wybrać opcję „zastosuj maskę warstwy”. Pozwoli to nam na uzyskanie czystej, rastrowej postaci przedmiotu bez tła. W późniejszym etapie wystarczy zduplikować warstwę i popracować nad tą, która jest niżej. Wówczas stworzenie odpowiedniego nieostrego cienia jest znacznie prostsze, a my sami będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top